Ráda bych Vám představila náš vysoce kvalifikovaný tým dospělých a dětských terapeutů z oblasti rehabilitace, fyzioterapie i ergoterapie.
Dětské terapie se zabývají problematikou na podkladě neuromotorického vývoje dítěte. Kromě Vojtovy metody a Bobath konceptu bych ráda vyzdvihla tzv. senzorickou integraci, která je na rehabilitačních klinikách stále ojedinělá, a ne zcela dostupná.
Co je senzorická integrace?
Tento terapeutický přístup vyvinula americká ergoterapeutka Anna Jean Ayres již v 70. letech minulého století. Termín senzorická integrace popisuje procesy v mozku, které nám umožňují přijímat informace z našich smyslů, organizovat je a vhodně na ně reagovat.
Výjimečnost tohoto přístupu tkví v jeho velmi přirozené a zábavné formě, která nabízí širokou škálu aktivit a her. Ty dětem přinášejí zkušenosti s vlastním tělem i okolním prostředím. Tyto zkušenosti jsou zásadní pro další procesy učení, a to nejen v samotných aktivitách (čtení, psaní, počítání), ale i obratnosti, sociálních dovednostech, organizaci a sebekontrole. Tato metodika umožňuje přizpůsobit terapii přáním a představám dítěte, ale zároveň nastavení cílů terapeuta.
Naši terapeuti byli proškoleni zkušenými americkými a německými lektory v rámci mezinárodního certifikovaného programu Clasi-Casi.
V rámci komplexní rehabilitační péče o děti je pro nás v My Clinic velmi důležitá mezioborová spolupráce fyzioterapie a ergoterapie.
Využíváme mezinárodní diagnostické testy, které hodnotí smyslové procesy nebo motorické funkce dítěte, abychom pro vaše dítě sestavili individuální a cíleně nastavený terapeutický plán.
Pokud má Vaše dítěte některé z těchto potíží:
možná má problém v senzorické integraci. Problémy se senzorickou integrací lze testovat již od kojeneckého věku.
Testování senzorické integrace
Diagnostika senzorického zpracování probíhá testováním dítěte vybranými subtesty EASI testu po dobu zhruba jedné hodiny. Poté testování vyhodnotíme a předáme Vám podrobnou zprávu s konkrétními výsledky.
EASI test
Test skládající se z 20 subtestů dokáže detailně hodnotit oblasti smyslového vývoje, které např. odhalil dotazník SPM 2. EASI měří smyslové vnímání, dále posturální, okulární, oboustrannou motorickou integraci, praxi a smyslovou reaktivitu. Testy EASI jsou určeny pro děti ve věku 3-12 let.
Pokud má Vaše dítě některé z těchto obtíží:
může se jednat o poruchu koordinace jemné i hrubé motoriky a dyspraxii.
Testování poruchy koordinace motoriky
Test MABC 2
Jedná se o standardizovaný test pro hodnocení úrovně motoriky u dětí. Test se skládá z pohybových úloh a je určen pro děti již od 3 let. Test MABC 2 dokáže zhodnotit stupeň i charakter motorických obtíží a na základě toho můžeme Vaše dítě lépe a cíleně podpořit v terapii. Vyhodnocení testu využijí i další odborníci, např. pedagogicko-psychologická poradna, psycholog, speciální pedagog, logoped.
Testování trvá hodinu a následně terapeut test vyhodnotí.
Pro posouzení psychomotorického vývoje u nejmenších dětí do 1 roku používáme:
Tu nejlepší péči a pozornost Vašim dětem v rámci rehabilitačního týmu My Clinic věnují:
Více informací o rehabilitaci a fyzioterapii pro děti naleznete zde.
sestává ze zkušených odborníků ovládajících rozsáhlou škálu technik a metodik:
Více informací o rehabilitaci a fyzioterapii pro dospělé naleznete zde.
Na rehabilitaci, fyzioterapii a ergoterapii můžete objednat své dítě nebo sebe napřímo bez doporučení lékaře.
Těšíme se na Vás!
Ingrid Svačinková
vedoucí fyzioterapie a ergoterapie
Po - Čt 7.30-18.00, Pá 7.30-16.00